Kurs barberski dla początkujących z egzaminem czeladniczym

OD ZERA

/ 01

Dla PoczątkującycH

Szkolenia barberskie w Lublinie

Kompleksowe szkolenie fryzjerstwa męskiego dla początkujących – w tym dla całkowitych nowicjuszy. Jeśli do tej pory nigdy nie trzymałeś nożyczek w ręku, albo już trochę zacząłeś strzyc kolegów, ale chcesz usystematyzować swoją wiedzę – to jest to rozwiązanie wręcz szyte dla Ciebie na miarę. Zwłaszcza teraz w czasie pandemii nasze szkolenie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą się przekwalifikować, zdobyć zawód i zacząć zarabiać jako barberzy.

Szkolenie obejmuje 160 godzin rzetelnej pracy, po którym będziesz gotowy, żeby samodzielnie stanąć za fotelem i rzeźbić fryzury na porządnym poziomie.

Jest to kurs fryzjerski kompleksowo przygotowujący do egzaminu czeladniczego, spełniający wszystkie wymagania programowe, a dodatkowo pokazujący triki i rozwiązania, których codziennie używają najlepsi w branży. Kurs skupia się na strzyżeniach męskich i umiejętnościach codziennie wykorzystywanych w pracy barbera.

Pracujesz na naszych modelach, w naszym zakładzie, na naszych kosmetykach i na naszym sprzęcie (chociaż szybko podpowiemy Ci, w jakie narzędzia warto zainwestować) – od początku w naturalnym środowisku, w jakim codziennie praktykują balwierzy z lubelskiego the Razor’s Edge Barbershop i Lublin Blues Barbershop.

Zaczynamy od teorii, poprzez pracę na główkach fryzjerskich, aż po praktykę na żywych modelach. Po kursie będziesz w stanie samodzielnie pracować.

Skontaktuj się z nami i zapisz się na szkolenie –
terminy najbliższych edycji znajdziesz na stronie głównej.

Prowadzimy dwie edycje kursu: jedną w formule weekendowej (sobota, niedziela) i drugą, odbywającą się na tygodniu (wtorek, środa, czwartek). W naszym kursie bierze udział max 5 uczestników, więc każdy ma wystarczającą uwagę trenera.

Kurs obejmuje 160 godzin, podzielonych na 8 godzin dziennie. Dzięki przerwom pomiędzy kolejnymi blokami spotkań masz czas, aby nowe umiejętności odpowiednio się zakorzeniły. Specjalnie nie nauczamy Cię dzień po dniu przez trzy tygodnie, zawody rzemieślnicze wymagają wprawy i czasu.

Dodatkowo pomiędzy spotkaniami zachęcamy Cię, aby korzystać z naszych stanowisk szkoleniowych i przyprowadzać swoich modeli. Nie musisz ćwiczyć w swojej kuchni albo w przysłowiowym garażu! Mamy przygotowane stanowiska szkoleniowe otwarte pomiędzy spotkaniami!

Przerwy pomiędzy blokami spotkań pozwalają Ci spokojnie kontynuować inne zajęcia, w tym zawodowe, co pozwoli Ci płynnie przejść na nową karierę.

/ 02

Nowy Zawód

Egzamin czeladniczy

Jedną z rzeczy, które odróżniają nasz kurs od innych, jest możliwość przystąpienia do egzaminu czeladniczego po ukończonym szkoleniu – co w praktyce daje Ci oficjalnie nowy zawód. Egzaminy przeprowadza komisja z Izby Rzemieślniczej Lubelszczyzny.

To jedyny taki kurs w naszym regionie. Nie musisz jechać do innego województwa, gdzie oprócz kosztów szkolenia płacisz za zakwaterowanie.

/ 03

Ceny kursu

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Pracy

Cena szkolenia dla początkujących wynosi 9600 zł plus koszt egzaminu czeladniczego (około 750 zł).

Nasze szkolenie wyróżnia się pod wieloma względami: zakres materiału i praktyki fryzjerskiej, zniżki u naszych partnerów, lokalizacja, egzamin czeladniczy jako forma zaliczenia szkolenia oraz ekstremalnie małe grupy – biorąc to pod uwagę cena przestaje wydawać się wygórowana.

Płacisz jak za studia podyplomowe, a zwrot z inwestycji jest o wiele większy.

A skoro mowa o zwrocie z inwestycji –
ile zarabiają barberzy?

W renomowanych barbershopach możesz liczyć na 50% utargu z kasy plus opłacony ZUS. Jak widać – w zależności od lokalizacji – możesz zarobić od 4 tys do 6 tys zł na rękę, w dodatku wykonując przyjemną pracę z ciekawymi ludźmi. Nasz kurs może zwrócić się w dwa miesiące!

PRACA PO KURSIE

Absolwenci naszego szkolenia zazwyczaj nie mają problemów z zatrudnieniem
Praca dla barbera fryzjera Lublin
Materiały szkoleniowe

A jakie inne zalety ma praca w zawodzie barbera?

Jest to zawód wypełniony młodzieżową energią, pełen ciekawych osób, „trendy” i bardzo „instagramowy”. Jeśli lubisz pracę z ludźmi – jest to wybór dla Ciebie.

Barbering daje możliwości rozwoju kariery, która zawsze będzie potrzebna. Nawet w czasie pandemii barbershopy były zamkniete tylko przez półtora miesiąca, a i tak wtedy wiele osób miało bezproblemowe możliwości zarobkowania wbrew obostrzeniom.

Jest to zawód który nie zostanie zautomatyzowany i zastąpiony komputerowym algorytmem. W rzemiośle będziesz do końca życia czerpał satysfakcję z tworzenia czegoś pięknego i użytecznego swoimi rękami.

Usmiech i poczucie własnej wartości jaki daje schludny wygląd zostaje z Tobą po każdym Kliencie. A koleżeńskie konkurowanie z przyjaciółmi z pracy tylko potęguje wrażenie, że zarobkowo robisz coś wyjątkowo fajnego.

Czy warto zostać fryzjerem? Zdecydowanie tak! A na naszym kursie dowiesz się jak chęci i zajawkę zamienić na konkretne, twarde umiejętności.

O zaletach pracy w tym zawodzie możesz przeczytać w wywiadzie z Marcinem na blogu Męskim Okiem.

/ 04

DOFINANSOWANIA

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Pracy

Widniejemy w bazie RIS (numer ewidencyjny 2.06/00118/2019) i nasi przyszli kursanci mogą starać się o dofinansowanie naszych szkoleń ze środków Urzędu Pracy.

W pierwszej kolejności umów się na spotkanie we właściwym Urzędzie i dowiedz się, czy instytucja prowadzi nabór i dysponuje środkami finansowymi. Dodatkowo dowiedz się, jakie zostaną Ci zaproponowane formy wsparcia – czy będzie to na przykład Bon Szkoleniowy, czy dofinansowanie z jakiegoś innego programu.

Każdy Urząd Pracy – Miejski, Powiatowy czy Wojewódzki – ma często inne programy, terminy aplikowania o wsparcie i zakres pomocy dla interesantów.

Kiedy już wiesz, z jakiej formy wsparcia chcesz skorzystać – weź numer telefonu do urzędnika odpowiadającego za Twoją sprawę i umów się z nami na spotkanie – pomożemy Ci wypełnić dokumentację.

PŁATNOŚĆ W RATACH

Nie musisz płacić całej kwoty z góry! Wystarczy 10% zaliczki – resztę rozłożymy na wspólnie ustalone raty. Najważniejsze, żebyś zapłacił całość przez te kilka tygodni trwania szkolenia – przed egzaminem czeladniczym.

Wiemy, że teraz w pandemii nie jest łatwo – jeśli zagrasz z nami w otwarte karty chętnie pójdziemy Ci na rękę bez robienia szumu.