Kurs barberski dla początkujących z egzaminem czeladniczym

OD ZERA

/ 01

Dla PoczątkującycH

Szkolenia barberskie w Lublinie

Kompleksowe szkolenie fryzjerstwa męskiego dla początkujących – w tym dla całkowitych nowicjuszy. Jeśli do tej pory nigdy nie trzymałeś nożyczek w ręku, albo już trochę zacząłeś strzyc kolegów, ale chcesz usystematyzować swoją wiedzę – to jest to rozwiązanie wręcz szyte dla Ciebie na miarę. Zwłaszcza teraz w czasie pandemii nasze szkolenie jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą się przekwalifikować, zdobyć zawód i zacząć zarabiać jako barberzy. 

Ale nie musisz nam wierzyć na słowo! Przeczytaj opinie naszych absolwentów!

Szkolenie obejmuje 160 godzin rzetelnej pracy, po którym będziesz gotowy, żeby samodzielnie stanąć za fotelem i rzeźbić fryzury na porządnym poziomie.

Jest to kurs fryzjerski kompleksowo przygotowujący do egzaminu czeladniczego, spełniający wszystkie wymagania programowe, a dodatkowo pokazujący triki i rozwiązania, których codziennie używają najlepsi w branży. Kurs skupia się na strzyżeniach męskich i umiejętnościach codziennie wykorzystywanych w pracy barbera.

Pracujesz na naszych modelach, w naszym zakładzie, na naszych kosmetykach i na naszym sprzęcie (chociaż szybko podpowiemy Ci, w jakie narzędzia warto zainwestować) – od początku w naturalnym środowisku, w jakim codziennie praktykują balwierzy z lubelskiego the Razor’s Edge Barbershop i Lublin Blues Barbershop.

Zaczynamy od teorii, poprzez pracę na główkach fryzjerskich, aż po praktykę na żywych modelach. Po kursie będziesz w stanie samodzielnie pracować.

Skontaktuj się z nami i zapisz się na szkolenie –
terminy najbliższych edycji znajdziesz na stronie głównej oraz w dziale „harmonogram” poniżej.

Prowadzimy dwie edycje kursu: grupową, w formule weekendowej (sobota, niedziela) i drugą, indywidualną, odbywającą się na tygodniu (zazwyczaj wtorek, środa, czwartek – do ustalenia z kursantem). W naszym kursie grupowym bierze udział max 5 uczestników, więc każdy ma wystarczającą uwagę trenera.

Kurs obejmuje 160 godzin ZEGAROWYCH (większość tego typu kursów mówi o 45-minutowych godzinach lekcyjnych), podzielonych na 7 godzin dziennie. Dzięki przerwom pomiędzy kolejnymi blokami spotkań masz czas, aby nowe umiejętności odpowiednio się zakorzeniły. Specjalnie tak zaplanowaliśmy kurs, aby nie nauczać Cię dzień po dniu non-stop przez trzy tygodnie. Zawody rzemieślnicze wymagają wprawy i czasu.

Dodatkowo pomiędzy spotkaniami zachęcamy Cię, aby korzystać z naszych stanowisk szkoleniowych i przyprowadzać swoich modeli. Nie musisz ćwiczyć w swojej kuchni albo w przysłowiowym garażu! Mamy przygotowane stanowiska szkoleniowe otwarte pomiędzy spotkaniami!

Przerwy pomiędzy blokami spotkań pozwalają Ci spokojnie kontynuować inne zajęcia, w tym zawodowe, co pozwoli Ci płynnie przejść na nową karierę.

/ 02

Nowy Zawód

Egzamin czeladniczy

Jedną z rzeczy, które odróżniają nasz kurs od innych, jest możliwość przystąpienia do egzaminu czeladniczego po ukończonym szkoleniu – co w praktyce daje Ci oficjalnie nowy zawód. Egzaminy przeprowadza komisja z Izby Rzemieślniczej Lubelszczyzny.

To jedyny taki kurs w naszym regionie. Nie musisz jechać do innego województwa, gdzie oprócz kosztów szkolenia płacisz za zakwaterowanie.

/ 03

Ceny kursu

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Pracy

Cena szkolenia dla początkujących wynosi 10 300 zł netto plus koszt egzaminu czeladniczego (w 2022 opłata za egzamin czeladniczy w Izbie Rzemieślniczej wynosi 760,71 zł, a za mistrzowski 1521,43 zł). Trzeba również pamiętać o konieczności zakupu swojego sprzętu – na którym będziesz ćwiczyć. To około 500 zł, ale sprzęt jest Twój.

Nasze szkolenie wyróżnia się pod wieloma względami: zakres materiału i praktyki fryzjerskiej, zniżki u naszych partnerów, lokalizacja, egzamin czeladniczy jako forma zaliczenia szkolenia oraz ekstremalnie małe grupy – biorąc to pod uwagę cena przestaje wydawać się wygórowana.

Płacisz jak za studia podyplomowe, a zwrot z inwestycji jest o wiele większy.

A skoro mowa o zwrocie z inwestycji –
ile zarabiają barberzy?

W renomowanych barbershopach możesz liczyć na 50% utargu z kasy plus opłacony ZUS. Jak widać – w zależności od lokalizacji, cennika i zaangażowania – możesz zarobić od 4 tys do 8 tys zł na rękę, w dodatku wykonując przyjemną pracę z ciekawymi ludźmi. Nasz kurs może zwrócić się w dwa miesiące!

PRACA PO KURSIE

Absolwenci naszego szkolenia zazwyczaj nie mają problemów z zatrudnieniem

Jeśli nie sabotujesz swojego rozwoju i przykładasz się do strzyżeń, zrobimy wszystko, żeby pomóc Ci znaleźć pracę. Nasi absolwenci są cenieni na rynku pracy – zarabiają w kilku zakładach fryzjerskich w Lublinie, często mając zaklepane stanowisko nawet przed końcem kursu!

Oczywiście nie możemy z góry nic obiecać – oprócz tego, że jeśli będziesz prezentować zaangażowanie i chęć rozwoju, zrobimy ile się da, żeby pomóc Ci spełnić Twoje plany!

Nie chcesz pracować dla kogoś, ale od razu założyć własny zakład? Podpowiemy co i jak i będziemy Ci kibicować! A jeśli nie chcesz wyważać drzwi, które ktoś już wyważył przed Tobą – zapisz się na konsultacje biznesowe do Piotra! Tam dowiesz się, jak otworzyć barbershop.

Praca dla barbera fryzjera Lublin

A jakie inne zalety ma praca w zawodzie barbera?

Jest to zawód wypełniony młodzieżową energią, pełen ciekawych osób, „trendy” i bardzo „instagramowy”. Jeśli masz artystyczną duszę i lubisz pracę z ludźmi – jest to wybór dla Ciebie.

Barbering daje możliwości rozwoju kariery, która zawsze będzie potrzebna. Nawet w czasie pandemii barbershopy były zamknięte tylko przez półtora miesiąca, a i tak wtedy wiele osób miało bezproblemowe możliwości zarobkowania wbrew obostrzeniom.

Materiały szkoleniowe

Kariera fryzjera męskiego, jak i większość innych zawodów rzemieślniczych, przeżywa renesans. Porządni rzemieślnicy mają obłożone grafiki – i nie straszne im Nowe Polskie Łady czy zawirowania na rynku pracy!

Jest to zawód który nie zostanie zautomatyzowany i zastąpiony komputerowym algorytmem. W rzemiośle będziesz do końca życia czerpał satysfakcję z tworzenia czegoś pięknego i użytecznego swoimi własnymi rękami.

Uśmiech i poczucie własnej wartości jaki daje schludny wygląd odbija się na Tobie po każdym Kliencie. A koleżeńskie konkurowanie z przyjaciółmi z pracy tylko potęguje wrażenie, że zarobkowo robisz coś wyjątkowo fajnego.

Czy warto zostać fryzjerem? Zdecydowanie tak! A na naszym kursie dowiesz się jak chęci i zajawkę zamienić na konkretne, twarde umiejętności.

O zaletach pracy w tym zawodzie możesz przeczytać w wywiadzie z Marcinem na blogu Męskim Okiem.

/ 04

HARMONOGRAM

Terminy szkoleń fryzjerskich w Lublinie

Kursy dla poczatkujących prowadzimy w dwóch edycjach: „weekendowa” (spotkania w soboty i niedziele) oraz „na tygodniu” (wtorki, środy, czwartki – chyba że grupa jednogłośnie ustali inne dni od poniedziałku do piątku). 

Najbliższe edycje zaczynają się:

– edycja „weekendowa” – spotkanie organizacyjne 26 listopada, sobota, godzina 11:00 w Lublin Blues Barbershop. Start samych zajęć dydaktycznych tydzień później, również w sobotę.

– edycja „na tygodniu” – spotkanie organizacyjne 29 listopada, wtorek, godzina 12:00 w Lublin Blues Barbershop. Start samych zajęć dydaktycznych tydzień później, również we wtorek. 

 

/ 05

DOFINANSOWANIA

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania z Urzędu Pracy

Widniejemy w bazie RIS (numer ewidencyjny 2.06/00118/2019) i nasi przyszli kursanci mogą starać się o dofinansowanie naszych szkoleń ze środków Urzędu Pracy.

W pierwszej kolejności umów się na spotkanie we właściwym Urzędzie i dowiedz się, czy instytucja prowadzi nabór i dysponuje środkami finansowymi. Dodatkowo dowiedz się, jakie zostaną Ci zaproponowane formy wsparcia – czy będzie to na przykład Bon Szkoleniowy, czy dofinansowanie z jakiegoś innego programu.

Każdy Urząd Pracy – Miejski, Powiatowy czy Wojewódzki – ma często inne programy, terminy aplikowania o wsparcie i zakres pomocy dla interesantów.

Kiedy już wiesz, z jakiej formy wsparcia chcesz skorzystać – weź numer telefonu do urzędnika odpowiadającego za Twoją sprawę i umów się z nami na spotkanie – pomożemy Ci wypełnić dokumentację.

PŁATNOŚĆ W RATACH

Nie musisz płacić całej kwoty z góry! Wystarczy 10% zaliczki – resztę rozłożymy na wspólnie ustalone raty. Najważniejsze, żebyś zapłacił całość przez te kilka tygodni trwania szkolenia – przed egzaminem czeladniczym.

Wiemy, że obecnie może nie być łatwo finansowo – dlatego jeśli zagrasz z nami w otwarte karty, to chętnie pójdziemy Ci na rękę bez robienia zbędnego szumu.