Eksperci z kultowych, lubelskich Barbershopów

Nasi eksperci

/ 01

Edukatorzy

Barber Lublin

Kadra szkoleniowa, która dzieli się wiedzą na naszych kursach, nie jest przypadkowa. To osoby, które wyróżniają się wiedzą i zapałem, ale również takie, które sprawdziły się w codziennej, rutynowej pracy w naszych barbershopach.

Bo porządny rzemieślnik to nie taki, który ma jednorazowe przebłyski geniuszu. Porządny rzemieślnik systematycznie, mimo jednorazowych potknięć, podnosi swoją poprzeczkę. I takim podejściem staramy się zarazić wszystkich naszych kursantów, tłumacząc, że ZAWSZE można odrobinę lepiej.

Marcin Grzegorczyk

Marcin Grzegorczyk

Mistrz fryzjerstwa z ponad 20letnim stażem pracy. Współzałożyciel dwóch największych lubelskich barbershopów: the Razor's Edge i Lublin Blues. Charyzmatyczny i cierpliwy mentor.

Skupia się na kursach czeladniczych dla początkujących.

Piotr Woliński

Piotr Woliński

Kierownik zakładów barberskich, odpowiedzialny za marketing i rozwój kadry. Z entuzjazmem dzieli się wiedzą z innymi - w branżowej prasie barberskiej i podczas indywidualnych konsultacji.

Naucza marketingu i zarządzania biznesem w branży Beauty.

Nauczycielka fryzjerstwa

Monika "Barberzyca" Torój

Pierwsza w Polsce Scumbassadorka legendarnej marki Reuzel. Szkolona w The Oldschool Academy w Rotterdamie. Uwielbia oldschoolowe, klasyczne strzyżenia.

Przeczytaj jej historię poniżej na tej stronie.

/ 02

BARBERZYCA

Monika Torój

Będąc nastolatką, ucząc się zawodu złapała bzika na punkcie klasycznych fryzur, nurtu rockabilly, stylu retro, pin up i wszelkiej alternatywy. Często czerpała inspirację ze starych, czarno-białych zdjęć i filmów. Następnie fryzury odtwarzała na sobie i koleżankach. Jeszcze za czasów szkoły brała udział przy wielu sesjach zdjęciowych, dzięki czemu jej praca stała się rozpoznawalna.

W 2014 roku ukończyła Technikum Fryzjerskie i zdobyła tytuł czeladniczy.

Następnie skupiła się na dokształcaniu i doskonaleniu zawodu. Ukończyła półroczny kurs fryzjerski, opierający się na metodologii Vidal Sassoon, dzięki czemu uzyskała stanowisko Stylisty Kreatywnego i rozpoczęła pracę w salonie fryzjerskim w centrum Lublina. Tam spędziła kilka lat.

W międzyczasie wielokrotnie szkoliła się w Akademii L’Oréal Profesionel oraz przeszła dwa kursy u instruktora londyńskiej Akademii Vidal Sassoon – Dobrawy Piękos-Szymańskiej .

W 2016 roku wygrała drugą edycję konkursu Kerastase Couture Styling. Jej praca konkursowa stała się częścią kolekcji Couture Styling Vision of Style 2017 opublikowanej w magazynie o tej samej nazwie.

Mimo sukcesów czuła, że czegoś jej brakuje i że chce rozszerzyć horyzonty po drugiej stronie mocy… I tak w 2018 roku postawiła wszystko na jedną kartę i dołączyła do ekipy The Razor’s Edge Barbershop.

Jako jedyna BARBERZYCA w tej typowo męskiej przestrzeni, od początku musiała podwoić swoje wysiłki, aby udowodnić swoją wartość. Wcześniejsze lata pracy na damskich włosach pozwoliły jej na uzyskanie głębokiego zrozumienia i doświadczenia w pracy z dłuższymi włosami, co daje jej kreatywny wgląd w męskie fryzury. Wykonując różne, wysokiej jakości typy i style fryzur dla mężczyzn, zdecydowanie szła w kierunku klasyki, zawsze kierując się zasadą, że „Diabeł tkwi w szczegółach”. Po dwóch latach powierzono jej zarządzanie Barbershopem.

Nauki Barberingu pobierała u samych mistrzów fachu tj. Marcin Grzegorczyk, Kamil Turlej, Mateusz „Delma” Poznański, Queen Rockabilly i innych.

W 2020 roku przeszła szkolenie u holenderskich twórców kultowego „Schorem” , w The Oldschool Academy w Rotterdamie. I stała się pierwszą Scumbassadorką marki Reuzel w Polsce.

W 2021 zajęła pierwsze miejsce podczas polskich kwalifikacji konkursu All Stars Challenge American Crew. 

W 2022 uzyskała tytuł zawodowy Mistrza rzemiosła. 

/ 03

DLACZEGO MY?

Patologie rynku szkoleń

Z niepokojem obserwujemy patologiczny wzrost liczby pseudo-szkoleń w polskim barberingu. Zwłaszcza pandemia przyczyniła się do zwiększenia liczby barbershopów, które dopisały sobie w nazwie wyraz „academy” i po kilku miesiącach obecności na rynku zaczęły nauczać innych.

Mamy za sobą wiele edycji naszych flagowych szkoleń fryzjerskich kompleksowo przygotowujących zarówno do egzaminu czeladniczego, jak i do pracy w zawodzie. Współpracujemy z dużymi organizacjami i markami, takimi jak marka Reuzel, Męska Wyspa, barberstore.pl, Izba Rzemieślnicza Lubelszczyzny – a są to na tyle duże brandy, że nie pozwoliłyby sobie na kooperację z przypadkowymi ludźmi. Jesteśmy rozpoznawani na polskiej scenie barberskiej, a nasza wiedza jest weryfikowana chociażby w publikacjach w branżowych magazynach. To wszystko przemawia za tym, że możesz nam zaufać.

Od początku naszej działalności naszą misją jest promocja najwyższych standardów męskiego fryzjerstwa w regionie. Etos pracy, który wypracowaliśmy sobie w the Razor’s Edge Barbershop i Lublin Blues Barbershop pozwala na weryfikację podejścia naszych szkoleniowców, ich zapału i skupienia. Dzięki temu wiemy, że nie wydasz pieniędzy „na darmo”.